piątek, 15 stycznia 2016

Skansen w Głogowie


Nowy rok chciałabym rozpocząć bardziej optymistycznie aniżeli zakończyłam poprzedni. Wybór padł na miejsce które odwiedzałam już kilkakrotnie i do którego wraca się z przyjemnością. Pana Eugeniusza znam kilkanaście dobrych lat, jest to Człowiek pełen ciepła i pasji a sam skansen na pewno warto odwiedzić bowiem nie sposób wszystkiego zamknąć w kadrze. Najcenniejszym jest fakt, że obok miejsc zdewastowanych, rozkradzionych i opuszczonych są takie, które ktoś otoczył miłością i opieką. Polecam :) 

"Nazywam się Eugeniusz Babicz. Mieszkam w Głogowie, w pięknej krainie nadodrzańskiej, gdzie Odra wije się w śród łąk i pól. W ramach mojej pasji życiowej prowadzę działalność:
- agroturystyczną, 
- etnograficzną,
- zielarską. 
Dzięki swojemu zamiłowaniu do kultury materialnej i duchowej dawnej wsi polskiej powstał przy wjeździe do Głogowa skansen. W ramach mojej pasji zgromadziłem liczne pamiątki, sprzęty, narzędzia i maszyny, które były w użyciu dawnej wsi polskiej:
- cepy,
- żarna,
- stępy,
- sierpy,
- przedmioty do wypieku chleba w domu,
- piece chlebowe,
- młocarnie
- dzieże,
- chaty wiejskie.
Zgromadzone w skansenie przedmioty pozwalają zaprezentować wielość kultur z różnych regionów Polski oraz kulturę rolną zastałą po II wojnie światowej na Ziemiach Odzyskanych."

Więcej zdjęć na moim fanpage Fotografia Dokumentalna - Wioletta Kozłowska

6 komentarzy:

 1. Niesamowite miejsce! Stara klasa nadal zachwyca, ale osobiście stawiam na pierwsze, bardzo nostalgiczne zdjęcie ... Dobra robota :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękować pięknie :) Miejsce rzeczywiście warte grzechu, zapraszam do Głogowa na wiosnę :)))

   Usuń
 2. To zdjęcie to prawdziwy obrazek wsi ,który pamiętam,takim sprzetam i w takiej chatce mieszkalam do 1970r.Teraz wieś wypiękniała domy nowe,traktory,samochody,to nasza wieś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiejsza wieś jest na pewno nowocześniejsza, piękniejszą jawiła mi się właśnie ta którą pamiętam z lat 70-tych i 80-tych minionego wieku :) Trudno o taki klimat dzisiaj... Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Bardzo ciekawy blog. Będę tu zaglądał. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, będzie mi bardzo miło :) Pozdrawiam :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz ...
Moderowanie komentarzy jest włączone.