czwartek, 25 sierpnia 2016

Kościół ewangelicki w Żeliszowie


Tego miejsca nie trzeba chyba już nikomu przedstawiać ani reklamować, Perła Żeliszowa to jeden z piękniejszych kościołów ewangelickich na Dolnym Śląsku i jednocześnie (właśnie zdałam sobie z tego sprawę) kadry z tegoż obiektu złożyły się na pierwszy album jaki pojawił się na tej stronie :)

Dzięki uprzejmości kilku Osób, tutaj składam ogromne podziękowania Panu Korwinowi z Fundacji Twoje Dziedzictwo jak również Pani Sołtys z Żeliszowa, powrót tam stał się możliwy. Prawdopodobnie już w tym momencie w kościele rozstawione są rusztowania, na dniach miał ruszyć kolejny etap prac zabezpieczająco-remontowych. W tym miejscu odsyłam na stronę Fundacja Twoje Dziedzictwo na której znaleźć można aktualne informacje dotyczące wszelkich przedsięwzięć i inicjatyw związanych z zabytkiem a dzieje się tam naprawdę sporo i to w najlepszym tego słowa znaczeniu :)
Pisząc o Kościele w Żeliszowie nie sposób nie wspomnieć o video które, z tego co mi wiadomo, w dużej mierze przyczyniło się do zmiany jego losów. Szczerze polecam, osobiście uwielbiam... TheChapel. A short film by Patryk Kizny. (HDR timelapse)...

Więcej zdjęć na moim fanpage Fotografia Dokumentalna - Wioletta Kozłowska

10 komentarzy:

 1. Fajnie, że tam wróciłaś. Niezmiennie fascynujący obiekt. Z zewnątrz taki niepozorny i zdaje się niewielki ... wnętrza niosą niespodziankę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię takie powroty tym bardziej jeśli, jak w tym przypadku, można zaobserwować zmianę na lepsze :) Tendencyjnym wydaje się już być to o czym wspomniałeś, obiekty zewnętrznie niepozorne bardzo często kryją wewnątrz prawdziwy skarb :)

   Usuń
 2. Wspaniały:) jak to dobrze, że dostanie drugą szansę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, jest piękny i zasługiwał na tę szansę, ten konkretny kościół to dolnośląska perła w koronie i piękną jest świadomość, że mimo wszystko... będzie trwał :)

   Usuń
 3. Rzeczywiście fascynujący obiekt. Podziwiam Twoją pasję wyszukiwania i utrwalania na zdjęciach takich perełek...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, uwielbiam je odwiedzać, uwielbiam do nich wracać zwłaszcza gdy, jak w tej konkretnej sytuacji, ich los rysuje się w jaśniejszych kolorach :)

   Usuń
  2. Właśnie to samo miałam napisać. Wioletko brawo i ogromny szacun jak to mówią najmłodsi ;)

   Usuń
  3. Dziękuję Ci pięknie, pozdrawiam bardzo ciepło :)

   Usuń
 4. Piękne miejsce. Oby jak najwięcej udawało się ratować!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak :) Dziękuję i pozdrawiam :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz ...
Moderowanie komentarzy jest włączone.