poniedziałek, 2 marca 2015

Zespół pałacowy w Kłodzie Górowskiej


Pierwsza i najważniejsza informacja - PAŁAC JEST NA SPRZEDAŻ. Zainteresowanych proszę o kontakt z Panią Ireną Gwóźdź (nr 692 718 892), której w tym miejscu pragnę serdecznie podziękować za zaufanie i możliwość wykonania zdjęć na terenie pałacu. Album postanowiłam podzielić na dwie części, kadrów bowiem powstało dość sporo. 

W części pierwszej zewnętrzna architektura pałacu, budynki gospodarcze oraz kaplica grobowa znajdująca się na terenie parku, w części drugiej natomiast to, co udało mi się uchwycić we wnętrzach pałacu... 

"Pierwotnie w miejscu tym stał dwór. Na jego miejscu w 1870 r. został zbudowany pałac. Pałac o urozmaiconej bryle, trójkondygnacyjny z czworoboczną wieża został rozbudowany w 1889 r. Nad przylegającym od południowej strony do pałacu stawem wznosi się kamienny most z herbami właścicieli Alfreda von Gossier i Ilse von Mauve umieszczonymi na zewnętrznej stronie balustrady. Most prowadzi na teren parku krajobrazowego, na którego obrzeżach pałac został zbudowany. Teren parku porasta urozmaicona roślinność oraz wiekowy drzewostan w tym platany i dęby."
W niedalekim sąsiedztwie pałacu znajduje się kaplica grobowa z 1892 roku. 


Więcej zdjęć na moim fanpage Fotografia Dokumentalna - Wioletta Kozłowska

9 komentarzy:

 1. Fajne zdjecia pałacu. Technika HDR świetnie sprawdza się przy tego typu zdjeciach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) HDR, o ile nie przesadzić, a staram się tego nie robić... idealnie sprawdza się w przypadku takich obiektów i przy takiej sprzyjającej aurze :) Pozdrawiam :)))

   Usuń
 2. Przepiękne miejsce. Dla samej kaplicy planuję tam powrót - ostatnio umknęła uwadze ;) Pozdrowienia zostawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki piękne, polecam, polecam, polecam... zwłaszcza jak się już zazieleni :) Pozdrawiam bardzo ciepło :)))

   Usuń
 3. piękny...robi ogromne wrażenie..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spędziłam tam 5 godzin, w takim miejscu traci się poczucie czasu :))

   Usuń
 4. wiem coś o tym...jak się wchodzi do takiego miejsca to czas bardzo szybko leci :)

  OdpowiedzUsuń
 5. piękny palac mój tato dawniej mieszkal w tej miejscowości ja niestety nie miałam okazji widzieć palacu znam go tylko z fotografii jednak wrazenie na mnie zrobil

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście jest piękny, do tego bardzo atrakcyjnie umiejscowiony, pałac, park... można zwiedzać i odkrywać godzinami :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz ...
Moderowanie komentarzy jest włączone.