piątek, 5 grudnia 2014

Zespół szpitalny św. Doroty w Żaganiu


"Dziewiętnastowieczny kompleks szpitala św. Doroty składa się z kościoła św. Krzyża, kapliczki Loterańskiej, właściwej siedziby szpitala z kaplicą św. Doroty oraz zbudowanych później kilku budynków dodatkowych, z których wyróżnia się tzw. Dom Marii usytuowany przy ulicy Żelaznej. Autorem projektu szpitala był nadworny architekt księżnej żagańskiej Doroty Tallevrand - Leonard Dorst Schatzberg. Budowla utrzymana jest w ulubionym stylu chlebodawczyni projektanta, gotyku."

Więcej zdjęć na moim fanpage Fotografia Dokumentalna - Wioletta Kozłowska

6 komentarzy:

 1. Piękne miejsce, bardzo klimatyczne zdjęcia, które jakoś dziwnie wywarły na mnie wrażenie i żal, że to miejsce niszczeje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny, miejsce jest wyjątkowe przede wszystkim pod względem architektonicznym, mnóstwo pięknych detali, sklepienia... można spędzić tam całe godziny i wciąż czuje się niedosyt. Niestety właśnie... niszczeje, wdzierająca się wilgoć zbiera swoje żniwo...

   Usuń
 2. Super miejsce, wspaniałe i klimatyczne zdjęcia. Pełne głębi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejsce rzeczywiście jest wyjątkowo klimatyczne, aktualnie jest remontowane :) Dziękuję za odwiedziny i opinię, pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Niesamowite! Chodziło by się godzinami z aparatem. Coś dla mnie, zdecydowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, tam dzieje się remont. Odwiedziłam to miejsce ponownie i naprawdę wiele zmieniło się na lepsze i faktycznie... spędziłam tu kilka dobrych godzin a i tam czułam niedosyt, magiczne miejsce :))

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz ...
Moderowanie komentarzy jest włączone.