wtorek, 5 czerwca 2018

Kopalnia soli w Wapnie


Wapno odwiedziłam na początku października 2016 roku, kopalnia a ponad wszystko historia z nią związana robią ogromne wrażenie. W tym miejscu szczególnie polecam film dokumentalny w reżyserii Jerzego Jernasa "Bohaterowie z Wapna" w którym zobaczyć, usłyszeć możemy relacje bezpośrednich świadków największej przemilczanej katastrofy górniczej w komunistycznej Polsce. 


 8 komentarzy:

 1. Pięknie tam, choc smutno! Uwielbiam takie miejsca - melancholijne, opuszczone, industrialne cmentarze..Foty sa świetne, super oddają klimat..dobrze, ze nie masz leku wysokości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki :) Niestety mam lęk wysokości ale czego nie robi się dla... ;) Najważniejsze to nie lookać w dół i jakoś powoli na drżących nogach :) Miejsce tragiczne ale rzeczywiście klimatyczne, spędziłam tam dobrych kilka godzin a i tak na pewno nie "zapamiętałam" wszystkiego. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Wspaniałe zdjęcia. Świetne ujęcia. To był duży zakład tętniący życiem zapewne. Przykro, że tak ulega degradacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. W niektórych z budynków po kopalni dzisiaj funkcjonują lokalne firmy, reszta niestety rzeczywiście ulega zniszczeniu.

   Usuń
 3. Kocham miejsca takie, jak to. Bardzo klimatyczne zdjęcia, podobają mi się bardzo :)
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, ja również bardzo cenię sobie obiekty industrialne, niestety jest ich coraz mniej. Pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 4. Ciekawa fotorelacja - całkiem długo w szufladzie skrywana :) . Historię opowiedzianą w filmie poznałem po raz pierwszy - dzięki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście też nie znałam tej historii i dowiedziałam się o niej od przypadkowej osoby, robi wrażenie. Ja dziękuję za odwiedziny i opinię, pozdrawiam :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz ...
Moderowanie komentarzy jest włączone.